Zoologická zahrada Brno

Zoologická zahrada na Mniší hoře byla slavnostně otevřena 30. srpna 1953. Z historie můžeme připomenout některé významné etapy, jako např. vybudování prvního pavilonu určeného pro plazy, obojžívelníky a ryby (1956); vznik veterinární nemocnice s karanténou (1971); výstavba restaurace s terasou (1973) nebo vzdělávacího a informačního střediska (1981). V průběhu let se zahrada rozrůstala o výběhy, pavilony, voliéry, stáje, bazény a proměňovala se až do dnešní podoby moderní zoologické zahrady. Unikátem je dětská zoo, kontaktní zoologická zahrada, kde se děti mohou svézt na ponících či si pohladit některá přátelská domácí zvířata, jako např. různé druhy koz nebo králíky.
Pořádány jsou výukové programy, zoologická zahrada je rovněž zapojena do projektů na záchranu ohrožených druhů zvířat. V rámci Zoo Brno funguje i záchranná stanice pro volně žijící živočichy. Zpestřením návštěvy může být sledování krmení chovaných zvířat – bližší informace na www.zoobrno.cz.
Tel.: 546 210 000

K zoologické zahradě se dobře dostanete pomocí MHD: tramvaj č. 1 a č. 11, autobus č. 50, 52 a 54, trolejbus č. 30 a x30.